Uni’s slordig met patiëntengegevens

Universiteit

Studenten die een kamertje scoorden in het voormalige ACTA-gebouw hebben toegang tot de privacy-gevoelige patiëntengegevens.

Het voormalige Academisch Centrum Tandheelkunde-gebouw van de VU en UvA aan de Louwesweg in Slotervaart is omgetoverd tot een enorm studentenhuis. Weblog GeenStijl ontving een tip van een lezer die beelden van de verbouwing zag op RTV Noord-Holland.
Hij is tandarts en merkt het volgende op: ‘Er zijn hele archiefkasten vol patiëntenmateriaal zoals statussen, gebitsmodellen en foto opnames voorzien van de relevante patiëntengegevens achtergebleven. Met betrekking tot orthodontie zijn gebitsmodellen bij uitstek onderdeel van het patiëntendossier want het gaat immers om de stand van de elementen.’

Studenten hebben nu toegang tot de dossiers, die eigenlijk al lang vernietigd hadden moeten worden.

Bron:
AT5

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Wat is je functie?

Lees meer over: Actueel, Thema A-Z
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *