Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Lokale anesthesie: theoretische en praktische update

5 april 2014

Gegevens

Datum:
5 april 2014
Evenement Categorie:
 

Lokale anesthesie valt niet meer weg te denken in de hedendaagse praktijk van de mondhygiënist.
Het blijkt dat onder bepaalde omstandigheden het werken onder lokale anesthesie zowel voor de patiënt als de mondhygiënist prettiger en beter is. De verruimde regelgeving in de Wet Big stelt dat mondhygiënisten, mits bekwaam, bevoegd zijn om lokale anesthesie toe te passen. Immers in de Wet BIG geldt de vuistregel ‘onbekwaam maakt onbevoegd’. Deze cursus is bedoeld voor mondhygiënisten die behoefte hebben aan een theoretische update van hun kennis over de lokale anesthesie. Hoe zat het ook alweer precies met de zenuwbanen, de keuze voor anesthesie vloeistof en eventuele medische interacties?

Ook krijgt u een praktische update van het toedienen van lokale anesthesie. Bent u wat onzeker in het daadwerkelijk toedienen? Bij de praktische update wordt op elkaar geoefend onder begeleiding van de docent.

Na deze cursus bent u weer helemaal up-to-date.

Voorwaarde voor deelname is dat een medecursist zowel infiltratie- als mandibulaire anesthesie bij u mag oefenen.

Onderwerpen

  • anatomie
  • farmacologie
  • medische aspecten
  • infiltratie anesthesie
  • geleidingsanesthesie
  • aanvullende technieken
  • juridische aspecten

Docent
Prof. Dr. R.R.M. Bos, kaakchirurg, werkzaam in het Universitair Medisch Centrum Groningen.
Verantwoordelijk voor het onderwijs in de lokale anesthesie aan studenten Mondzorgkunde en Tandheelkunde

Algemene informatie
Datum: M-SPEC-011-1: Zaterdag 5 april 2014, 9.30 – 16.45 uur
M-SPEC-011-2: Zaterdag 13 september 2014, 9.30 – 16.45 uur
Locatie: ACTA Almere, Landdroststraat 4, 1315 RG Almere

Kosten
€ 520,- voor NVM-leden
€ 730,- voor niet NVM-leden

De cursusprijs is excl. het boek ‘Handbook of Local Anesthesia’ en DVD ´Malamed’s Local Anesthesia Administration´. Prijs boek € 68,80 en DVD € 79,60,- (prijswijzigingen voorbehouden). Aanschaf wordt ten zeerste aanbevolen.

Aantal deelnemers: 9 maximaal
KRM-punten: 6
KRM CanMEDS rol:
1. Mondzorg
4. Kennis en wetenschap