Weekers: Belastingdienst moet meer controles uitvoeren, met name bij bedrijven
Staatssecretaris Weekers van Financiën zei tijdens het halfjaarlijkse overleg met de Tweede Kamer over de Belastingdienst dat de fiscus meer controles moet uitvoeren, met name bij bedrijven. Verder moet er steviger op wanbetalers worden gejaagd, ook als het om lagere bedragen gaat.
Nu minder controle
Eventueel moeten er extra medewerkers worden aangenomen, zolang die hun eigen salaris maar terugverdienen. Dit meldt Het Financieele Dagblad. Uit het gepubliceerde rapport van de commissie Stevens komt naar voren dat er door bezuinigingen en door een andere werkwijze minder gecontroleerd wordt.
Kleine belastingschulden
Bij particulieren wordt er niet gejaagd op belastingschulden kleiner dan 1500 en bij bedrijven op schulden kleiner dan 5000. Weekers wil de belastingmoraal hoog houden en gaat die grenzen van 1500 en 5000 schrappen. Er komen meer (ingehuurde) deurwaarders en meer steekproefsgewijze controles.
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!