BIG-register onzorgvuldig en incompleet

BIG-register

Het BIG-register is onzorgvuldig en incompleet, meldt het NRCV-programma Altijd Wat Monitor. Volgens dit programma controleert de IGZ niet actief of artsen zich aan een beroepsverbod houden.

Toch aan het werk
Altijd Wat Monitor besteedde op 1 september aandacht aan (tand)artsen die in het buitenland niet meer mogen werken maar wel in Nederland aan het werk zijn, onder wie tandarts Veizi. Hij zou in Amsterdam gewerkt hebben terwijl hij in Groot-Brittannië niet meer aan de slag mag. Een voormalige patiënt vertelt in het programma over haar slechte ervaringen met tandarts Veizi. Naar aanleiding van het programma Altijd Wat Monitor is de BIG-registratie van de tandarts nu doorgehaald.

Geen controle op misstappen
Het CIBG, de instantie die het BIG-register beheert, controleert bij nieuwe aanmeldingen wel of iemand de juiste diploma’s heeft, maar niet of hij in het buitenland eerder misstappen heeft gemaakt. Controle vindt pas plaats als er signalen over een zorgverlener binnenkomen. De Telegraaf meldt dat een woordvoerster van het CIBG erkende dat het nu niet goed is geregeld. De woordvoerster geeft aan dat er nu in Europees verband gekeken wordt hoe registraties over de grens kunnen worden verbeterd.

 

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Wat is je functie?

Lees meer over: Inspectie, Thema A-Z
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *