100 miljoen te besparen op medicijnkosten

medicijnen

Jaarlijks is 100 miljoen euro te besparen op de medicijnkosten van ouderen. Dat zei vrijdagavond directeur Ruud Coolen van Brakel van het Instituut voor Verantwoord Medicijngebruik (IVM) in het actualiteitenprogramma Nieuwsuur. Het instituut pleit voor een verplichte, jaarlijkse algemene periodieke keuring van het medicijngebruik.

Volgens Nieuwsuur is het onderzoek in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid uitgevoerd en nog niet gepubliceerd. Naast een aanzienlijke kostenbesparing zou een jaarlijkse medicatiecheck veel gezondheidswinst opleveren en tot minder acute (dure) ziekenhuisopnames leiden.

Medicijngebruik
Volgens Nieuwsuur zouden 800.000 mensen boven de zeventig jaar dagelijks vijf of meer geneesmiddelen gebruiken, zo zou blijkt uit informatie van de Stichting Farmaceutische Kengetallen. Dit soort situaties blijft bestaan, doordat artsen herhaalrecepten niet herzien en er bij oudere mensen vaak eerder kwalen bijkomen dan verdwijnen. Ook het aantal pillen groeit dan.

Bron:
Skipr

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Wat is je functie?

Lees meer over: Medisch | Tandheelkundig, Thema A-Z
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *