Kleiner takenpakket voor NZa: VWS doet zelf bekosting mondzorg
Het ministerie van VWS gaat voortaan zelf het beleid voor bekosting in de zorg vaststellen. De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) verliest een aantal taken en gaat zich voortaan richten op de uitvoering van dit beleid. Markttoezicht komt in handen van de Autoriteit Consument en Markt (ACM). Hiermee wordt duidelijker wie waarvoor verantwoordelijk is. Minister Schippers neemt deze maatregelen in reactie op de aanbevelingen van de commissie Borstlap.
De NZa zal zich bezig blijven houden met het zorgtoezicht. Hieronder valt onder andere het tegengaan van fraude in de zorg en het nakomen van de zorgplicht door zorgverzekeraars. De interne organisatie van de NZa zal ook versterkt worden. Zo komt er een driehoofdig bestuur en komt er een auditcommittee dat onderzoek naar ICT en financiële zaken kan doen. Het loket waar misstanden kunnen worden gemeld wordt klantvriendelijker en uitgebreider ingericht.
In 2014 heeft minister Schippers een commissie ingesteld die het interne functioneren van de NZa onderzocht. Aanleiding hiervoor was een bezwaarschrift van een medewerker van de NZa tegen zijn beoordeling.
Bron: Rijksoverheid
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!