NMT: Goede vergelijking tarieven 2011-2012 vrijwel onmogelijk
Onderzoeken laten zien dat het onmogelijk is om conclusies te trekken over de verschillen in mondzorgtarieven van 2011 en 2012. Dit meldt de NMT op haar website als reactie op de marktscan van de NZa.
De NMT deed samen met de Consumentenbond en het ACTA een onderzoek waarin tandartsen werden gevraagd offerte uit te brengen voor een aantal behandelplannen. Hieruit bleek de complexiteit van tariefsvergelijking. ‘Vanaf 2012 moesten tandartsen gaan werken met samengestelde prestaties in plaats van separate verrichtingen, waardoor een goede vergelijking vrijwel onmogelijk is’, schrijft de NMT. Zowel het systeem van prijsvaststelling als ‘het product’ is veranderd waardoor bij omrekening veel aannames worden gedaan.
Ook geeft de NMT aan dat onderzoek laat zien dat de kosten van tandheelkundige zorg per patiënt in 2012 vrijwel hetzelfde zijn als in 2011.
Bron:
NMT
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!