Consument kiest minder voor aanvullende tandartsverzekering
Opvallend is dat de consument bezuinigt op zorg. Er worden dit jaar veel minder vergoedingen gekozen uit de aanvullende verzekering. Dit blijkt uit de analyse van vergelijkingen die bezoekers op Independer.nl maakten in de periode 27 november t/m 26 december.
De vraag naar vergoeding van tandartskosten voor volwassenen is minder gewild. In 2011 koos 74,9% deze vergoeding, in 2012 is dat nog maar 64,9%. De vraag naar vergoeding van fysiotherapie is met een kwart gedaald: van 66,4% in 2011 naar 49,4% in 2012.
50% meer bezoek zorgverzekeringen
In vergelijking met vorig jaar heeft Independer.nl tot nu toe 50% meer bezoek. Via deze site zijn dit jaar inmiddels al meer dan 100.000 zorgverzekeringen afgesloten, maar de grootste drukte moet nog komen. Independer.nl verwacht dat de komende dagen nog zon 500.000 mensen gaan overstappen naar een andere zorgverzekeraar.
Hoger eigen risico
De belangstelling voor het vrijwillige eigen risico van 500 euro is fors gestegen. In 2011 koos maar 6% van de Independer.nl-bezoekers deze verhoging. Dit jaar wil maar liefst 20,4% het eigen risico met 500 euro verhogen naar 850 euro. Het percentage dat het verplichte eigen risico niet verhoogt, is gedaald met bijna 20% naar 74%.
Bekijk de analyses van Independer.nl
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!